Social and cultural facilitation in local community

 

 Galeria zdjęć

 Projekty uczestników „Social and cultural facilitation in local community (…)”

Termin realizacji: 01.03.-30.10.2014 r., Polska/Gruzja

Projekt “Social and cultural facilitation in local community – methods, skills and tools for a modern NGO” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Barwy Kultury z Warszawy we współpracy z organizacją Community Development Center z miasta Zugdidi, w Gruzji.

Celem projektu jest wzmocnienie organizacji pozarządowych regionu Samegrelo w Gruzji w aktywizacji społeczno-kulturalnej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, m.in. seniorów i migrantów wewnętrznych.

W ramach projektu 12 przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz władz lokalnych z Zugdidi i okolic weźmie udział w tygodniowym szkoleniu w Polsce. Podczas szkolenia uczestnicy poznają przykłady niskobudżetowych działań na rzecz społeczności lokalnej z wykorzystaniem sił grup marginalizowanych. W oparciu o zdobytą wiedzę opracują własne koncepcje projektów, które będą mogli zrealizować w ciągu następnych miesięcy po powrocie do Gruzji. Podczas konferencji zorganizowanej w Gruzji we wrześniu 2014 uczestnicy podzielą się doświadczeniami zdobytymi w Polsce oraz zaprezentują rezultaty przeprowadzonych działań w Gruzji.

Projekt uzyskał patronat honorowy Dzielnicy Praga Północ. 

Jest współfinansowany ze środków Programu „Przemiany w regionie” – RITA.

Termin realizacji szkolenia: 30.03.-06.04.2014 r.

Miejsce: Apart Hotel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na www.socialandculturalfacilitation.tumblr.com.