Cała Praga Śpiewa

Grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa” powstała w wyniku realizacji przez Magdalenę Latuch, animatorkę kultury i animatorkę społeczną ze Stowarzyszenia Barwy Kultury projektu w ramach programu „Laboratorium Animatorni” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w Domu Dziennego Pobytu na ulicy Brzeskiej 4. Projekt zakładał cykl warsztatów wspólnego śpiewania i muzykowania z seniorami z Brzeskiej (Praga Północ). Zajęcia prowadzone były przez śpiewaczkę Justynę Jary oraz muzyków z warszawskiego zespołu akustycznego Czessband. Następnie zmieniło formułę na otwartą w ramach projektu „Program: Aktywna Praga”, współfinansowego przez m.st. Warszawę a realizowanego przez Stowarzyszenie Barwy Kultury. Celem projektu była aktywizacja osób 55+ z Dzielnicy Praga Północ, Praga Południe i Śródmieścia m.in. poprzez realizację cyklicznych warsztatów muzykowania i wspólnego śpiewania kawiarnianego. Efektem tych działań było powstanie nowej grupy muzycznej odwołującej się w swojej twórczości do folkloru warszawskiego.
 
Grupa śpiewa razem już 3 lata. Aktualnie zespół „Cała Praga Śpiewa” tworzą seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej 4, jak również seniorzy z innych dzielnic, którzy dołączyli do nas podczas realizacji projektów. Magdalena Latuch oraz Bogdan Bocheński jako para międzypokoleniowa reprezentująca zespół zrealizowali inicjatywę „Plac Hallera Projekt” w ramach programu ”Seniorzy w akcji” współfinansowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Projekt miał na celu ożywienie kulturalne Placu Hallera poprzez realizację cyklu międzypokoleniowych wydarzeń.
Aktualnie zespół, wraz ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko oraz podopiecznymi Klubu Młodzieżowego przy ulicy Brzeskiej pracuje nad realizacją projektu „Brzeska” zmierzającego do ożywienia społecznego i kulturalnego ulicy Brzeskiej w Dzielnicy Praga Północ.
Zespół pod nazwą „Cała Praga śpiewa z nami” występował w takich miejscach jak:
 • kawiarnia Sens Nonsensu na ul. Wileńskiej,
 • Opary Absurdu na ul. Ząbkowskiej,
 • klub Sen Pszczoły,
 • Aldona 13 na ul. Aldony,
 • Bar Kawowy w Al. Solidarności,
 • Muszla Koncertowa w parku Praskim,
 • klub Dzik,
 • kawiarnia Kicia Kocia,
 • klub Hydrozagadka na ul. 11 Listopada z okazji festiwalu „Urodziny Pragi 2012 i 2013″,
 • Dom Kultury w Jasieniu na Kaszubach z okazji festiwalu „Jasień Teatralna 2012″,
 • Muzeum Warszawskiej Pragi z okazji „Nocy Pragi 2012 i 2013″
za każdym razem, po brzegi wypełniając przestrzeń publicznością.
Więcej informacji pod adresem: www.calapragaspiewa.blogspot.com
Projekt „Cała Praga śpiewa z nami” został zrealizowany w ramach programu Laboratorium Animatorni dzięki środkom finansowym Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
GALERIA ZDJĘĆ
2011
2012
2013
2014
SUKCESY: