warsztaty „Akcja – Animacja!”

W ramach bloku „Akcja-Animacja” uczestnicy, zainspirowani inicjatywami realizowanymi przez innych warszawskich seniorów, spróbowali swoich sił w realizacji własnych mini projektów. Jednym z nich było spotkanie taneczne w Domu Kultury „Rakowiec” na Ochocie, które zrealizowali „krok po kroku” samodzielnie pod opieką animatorki Joanny Kielasińskiej. Tego wieczoru każdy był animatorem kultury i zabawy, uczył innych uczestników kroków tańców korowodowych. Poznane układy taneczne i podkłady posłużą seniorom do dalszej tanecznej pracy.

Zdjęcia z warsztatów oraz finału warsztatów tańca w kręgu

Na Mokotowie podopieczni Fundacji Nowe Horyzonty, we współpracy z animatorami Stowarzyszenia Barwy Kultury zrealizowali pierwszy w historii wieczór integracyjny oraz wernisaż prezentujący ich rodzinom i przyjaciołom dorobek ich artystycznej i edukacyjnej pracy. Wydarzenie od początku do końca przygotowane było przez uczestników projektu, począwszy od wykonania plakatów na wyborze oprawy muzycznej kończąc.

Zdjęcia z warsztatów plastycznych oraz wernisażu

W ramach bloku „Akcja-Animacja” w Dzielnicy Śródmieście seniorzy, wraz z grupą muzyków z zespołu Czessband, aktorką Justyną Jary oraz Katarzyną Pietrzak – artystą-plastykiem, przygotowali obchody rocznicy 11 Listopada. Całodzienne wydarzenie po raz pierwszy wykonywane było we współpracy i przy wsparciu organizacji pozarządowej.

Zdjęcia z przygotowań