Odkrywanie Ochoty

Projekt „Odkrywanie Ochoty” zakłada realizację inicjatywy aktywizującej mieszkańców Dzielnicy Ochota do uczestnictwa w życiu kulturalnym dzielnicy poprzez organizację: cyklu otwartych spacerów kreatywnych realizowanych w przestrzeni Dzielnicy Ochota. Uczestnicy spacerów mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat historii miejsc, w których się wychowywali.

Spacer wokół Pl. Narutowicza

Plac Narutowicza to ,,serce” starej Ochoty. To miejsce, wokół którego spotykamy wspaniałe przykłady architektury mieszkalnej, sakralnej, użyteczności publicznej, czy przemysłowej z końca XIX i początku XX wieku. Plac był również ,,świadkiem” tragicznych wydarzeń historycznych z okresu II wojny światowej. W ramach spaceru wspólnie możemy poznać i poczuć charakter przedwojennej Warszawy.

Spacer „Filmowe plenery Ochoty”

Wille i jednorodzinne szeregowce Kolonii Staszica, wielkomiejskie kamienice Kolonii Lubeckiego to znane plenery filmowe poczynając od lat 30 tych ubiegłego wieku. Tu zostali uwiecznieni gwiazdorzy polskiego kina okresu międzywojennego. Odwiedzimy m.in. ul Mochnackiego – jedną z najczęściej wykorzystywanych w filmowych plenerach. Nie zabraknie również współczesnych akcentów, gdyż Ochota pojawiła się na planie takich produkcji jak historyczny „Katyń”, sensacyjny „Sęp” oraz popularnych serialach. Podczas wycieczki uczestnicy usłyszą charakterystyczne dialogi i fragmenty filmów.

Spacer wokół Filtrów

Filtry to najstarsza część dzielnicy Ochota. W ramach spaceru odwiedzimy miejsca powstałe wokół ,,perły architektury przemysłowej”, jaką jest Centralna Stacja Filtrów. Poznamy ich historię i biografię osób związanych z tymi miejscami.

Spacer wokół Filtrów – jeszcze raz!

 

Projekt współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy.