Warsztaty zrealizowane w II częściII ETAP PROGRAMU:

26 stycznia – 31 maja 2012


1. WARSZTATY ŚPIEWANIA I MUZYKOWANIA
Miejsce: kawiarnia Sens Nonsensu, ul. Wileńska 23
czwartki, godz. 10.00 – 13.00 (od 26 stycznia)

 

2. WARSZTATY DZIENNIKARSKO – PRZEWODNICKIE
Miejsce: Dom Pomocy Dziennej, ul. Paca 42
poniedziałki, godz. 11.30 – 13.30 (od 5 marca)
środy, godz. 16.00 – 18.00 (od 7 marca)

 

3.WARSZTATY KOMPUTEROWE  (brak wolnych miejsc)
Miejsce: Dom Kultury Praga Północ, ul. Dąbrowszczaków 2
wtorki, czwartki, godz. 10.30 – 12.00

 

4. SPOTKANIA KAWIARNIANE Z CIEKAWYMI LUDŹMI

5. WSPÓLNE POTAŃCÓWKI POŁĄCZONE Z NAUKĄ TAŃCA

 

 

O WARSZTATACH, SPOTKANIACH, DYSKUSJACH:


WARSZTATY MUZYKOWANIA

Cykl spotkań w jednym z modnych praskich lokali. W luźnej, międzypokoleniowej atmosferze odbywać się będą warsztaty wokalne oraz wspólne śpiewanie popularnych jak i zapomnianych praskich pieśni i piosenek.

Warsztaty i muzykowanie poprowadzi grupa zapaleńców, a zarazem profesjonalnych muzyków: zespół Czessband, wychowany i zakochany w warszawskim folklorze, oraz wokalistka i animator Justyna Jary.

Podczas spotkań uczestnicy będą mogli nauczyć się efektywnego wykorzystywania swojego głosu, a także popracować nad utworami w towarzystwie zawodowych muzyków.

Cykl spotkań zakończy się wspólnym nagraniem wybranych utworów w studiu, co będzie dodatkowym doświadczeniem i atrakcją dla uczestników.
Ideą spotkań jest kontynuacja, niekiedy wskrzeszenie tradycji wspólnego śpiewania i muzykowania, niegdyś tak żywego na Pradze.

 

WARSZTATY DZIENNIKARSKO – PRZEWODNICKIE

Kochasz swoją dzielnicę, uważasz, że Twoja ulica jest niedoceniona, masz ciekawe wspomnienia? Podziel się nimi! Zapraszamy Prażan w wieku 50+ do wzięcia udziału w warsztatach dziennikarsko-przewodnickich w ramach „Programu: Aktywna Praga”.

Podczas warsztatów pod okiem profesjonalnego przewodnika Katarzyny Chudyńskiej – Szuchnik (Warsoff) uczestnicy stworzą własne trasy zwiedzania, które następnie opracują w formie ulotek oraz wypróbują w praktyce. Dzięki temu pomogą stworzyć przyjazny wizerunek dzielnicy oraz obalić stereotypy jej dotyczące. Wpłyną na promocję tej części miasta, na to jak będzie postrzegana przez mieszkańców innych dzielnic, turystów odwiedzających Warszawę, jak również kibiców odwiedzających Pragę z okazji Euro 2012.

Spotkania sekcji dziennikarsko – przewodnickiej będą polegały na wymianie informacji dotyczącej historii i teraźniejszości Pragi, jej symboli i atutów. Połączone będą z warsztatami reportażu i fotografii, co umożliwi atrakcyjne opracowanie własnych tras wycieczek po Pradze, oraz późniejsze ich rozpowszechnianie w formie ulotek dla turystów.

Uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami, refleksjami na temat dzielnicy oraz twórczo je przetworzyć. Nauczą się posługiwać formami dziennikarskimi,przemawiaćpublicznie, wezmą udział w warsztatach fotograficznych.

 

SPOTKANIA KAWIARNIANE Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Dwa razy w miesiącu zapraszamy wszystkich na spotkania z ciekawymi gośćmi. Będą to osoby, które opowiedzą nam o tym, czym jest wolontariat, dlaczego warto być aktywnym, jak w sposób efektywny zarządzać czasem i w jaki sposób działać na rzecz społeczności lokalnej.

Dowiemy się też również o możliwościach, jakie osobom 50+ dajeprogram „Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012TM”.
Przy kawie i herbacie spotkamy się także z osobami ważnymi dla Miasta, które działają i pracują na rzecz aktywizacji osób 50+ oraz promocji wolontariatu.

kawiarnia Sens Nonsensu, ul. Wileńska 23, www.sensnonsensu.pl
Termin realizacji: niedziele

 

WSPÓLNE POTAŃCÓWKI POŁĄCZONE Z NAUKĄ TAŃCA

Raz w miesiącu zapraszamy wszystkich chętnych na potańcówki. Będzie to czas zarówno wspólnej zabawy i nauki. Mamy nadzieję, że te muzyczne spotkania staną się czasem przywołania, często zapomnianych już, popularnych niegdyś tańców. Oberki, polki, mazury! Niech zawitają na nowo na warszawskiej Pradze!

kawiarnia Sens Nonsensu, ul. Wileńska 23, www.sensnonsensu.pl
Termin realizacji: soboty