Warsztaty zrealizowane

I ETAP PROGRAMU

09 listopada – 26 stycznia 2012

 

W ramach Programu: Aktywna Praga, odbyły się:

1. WARSZTATY ŚPIEWANIA I MUZYKOWANIA
czwartki, godz. 10.00 – 13.00

2. WARSZTATY DZIENNIKARSKO – PRZEWODNICKIE
czwartki,  godz. 14.00 – 17.00

3. KOŁO MIŁOŚNIKÓW GIER PLANSZOWYCH
środy, godz. 15.00 – 17.00

4. ZAJĘCIA SPORTOWE
poniedziałki, godz. 17.30 – 18.30

5. SPOTKANIA KAWIARNIANE Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Miejsca realizacji projektu:

kawiarnia Sens Nonsensu
Ul. Wileńska 23
www.sensnonsensu.pl

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji
Ul. Szanajcy 17/19
www.dosir.waw.pl

 

O WARSZTATACH, SPOTKANIACH, ZAJĘCIACH

WARSZTATY MUZYKOWANIA

To międzypokoleniowa rozrywka zabawa dla wszystkich miłośników praskiej piosenki. Wraz z zespołem Czessband oraz profesjonalną wokalistką w planach są warsztaty wokalne I wspólne śpiewanie. Przed nadchodzącymi mistrzostwami postaramy się również ożywić staro warszawskie pieśni kibiców. Cykl zakończy wspólne nagranie wybranych utworów w studiu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

WARSZTATY DZIENNIKARSKO – PRZEWODNICKIE

Pod okiem profesjonalnego przewodnika uczestnicy będą mogli dzieląc się swoimi wspomnieniami I historiami stworzyć własne trasy zwiedzania, które następnie opracują w formie ulotek, promując dzielnicę wśród mieszkańców warszawy oraz turystów. Każdy będzie mógł podzielić się swoimi refleksjami oraz twórczo je przetworzyć podczas warsztatów reportażu i fotografii.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

GRY PLANSZOWE I TOWARZYSKIE


Kolejną inicjatywą w ramach Programu: Aktywna Praga jest koło miłośników gier planszowych, bo nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe! “Planszówki” są ogólnodostępne, są okazją nie tylko do integracji, ale przede wszystkim ćwiczą umysł dając przy tym dużo frajdy. Setki rodzajów „planszówek” gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI GOŚĆMI

Dwa razy w miesiącu planowe są niedzielne spotkania kawiarniane z ciekawymi gośćmi. Będą to osoby, które opowiedzą nam o tym czym jest wolontariat I dlaczego warto być aktywnym. Przy kawie i herbacie porozmawiamy z osobami ważnymi dla miasta I dowiemy się o możliwościach, jakie program „Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012” daje osobom 50 +.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZAJĘCIA SPORTOWE

Podczas wspólnych zajęć uczestnicy będą mogli nie tylko rozwijać swoje umiejętności sportowe, ale także planować wspólne wyjścia na mecze, spotkania ze znanymi sportowcami, wycieczki rowerowe i spacery. Zajęcia gimnastyczne prowadzone będą przez instruktorów DOSIR w ramach projektu „Praga Ćwiczy”.

Wisienką na torcie będą planowane w soboty wspólne potańcówki połączone z nauką tańca często zapomnianych już, a popularnych niegdyś tańców.