Spacer i wernisaż wystawy „Tour de Praga 2012. Z inspiracji i w hołdzie dla Olgierda Budrewicza”

12 maja 2012 o godzinie 14.00 zapraszamy na spacer i wernisaż wystawy „Tour de Praga 2012. Z inspiracji i w hołdzie dla Olgierda Budrewicza„.

Spotykamy się na rogu ul. Targowej i Ratuszowej (pod Instytutem Radioteletechnicznym). Udział w spacerze jest bezpłatny.

Trasa spacerowa oraz wystawa jest dziełem uczestników projektu „Program: Aktywna Praga” Stowarzyszenia Barwy Kultury mającego na celu aktywizację i promocję wolontariatu wśród osób 50+ w Dzielnicy Praga Północ i Dzielnicy Praga Południe.

Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Centrum Handlowego Wileńska oraz Agencji fotograficznej Profilab.

Bezpośrednią inspiracją dla powstania trasy spacerowej i wystawy jest felieton varsavianisty Olgierda Budrewicza „Tour de Praga”opublikowany w 1964 roku w Bedekerze Warszawskim. Polecamy, aby przeczytać go przed spacerem i wernisażem! :)

Zdjęcia dawnej Pragi prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Archiwum Muzeum Historycznego m.st. Warszawy – Oddział Muzeum Warszawskiej Pragi – jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia Pragi współczesnej wykonała Weronika Cisowska, fotograf współpracująca ze Stowarzyszeniem Barwy Kultury przy realizacji projektu „Program: Aktywna Praga”.

Wystawa jest tłem do trasy spacerowej opracowanej przez samych uczestników projektu pod opieką przewodniczki miejskiej Katarzyny Chudyńskiej-Szuchnik.

O spacerze…

Co ma wspólnego Olgierd Budrewicz z warszawską Pragą? Co przetrwało z Pragi opisywanej przez Olgierda Budrewicza w 1964 roku? Jak zmieniły się najbardziej charakterystyczne miejsca wzdłuż ul. Targowej w ciągu ostatnich 50 lat? Sprawdzili to Prażnie, uczestnicy warsztatów dziennikarsko – przewodnickich 50+ projektu „Program: Aktywna Praga” Stowarzyszenia Barwy Kultury i opracowali w formie trasy spacerowej.

Zapraszamy serdecznie!

Stowarzyszenie Barwy Kultury

Alternatywne Zwiedzanie Warszawy – Warsoff
warsoff.blox.pl