„Przepraszam czy tu biją” – zapraszamy na wycieczkę „Filmowa Praga”

„Filmowa Praga”

Sobota 26 listopada godz. 14.00

Spotkanie: Przy wybiegu dla misiów w Al. Solidarności

Podczas wycieczki zobaczymy praskie plenery najchętniej wykorzystywane przez filmowców od obrazów propagandowych PRLu, przez kultowe komedie, światowe kino, seriale i polskie filmy sensacyjne. Między innymi plenery znane z filmów: „Krzyk”, Stawiam na Tolka Banana”, „Dziewczęta z Nowolipek”, „Przepraszam, czy tu biją”, „Rezerwat”, „Operacja Samum”, „Pianista”.

Uczestnicy poznają również historie najsłynniejszych praskich kin.

Po wycieczce zapraszamy na slajd show prezentujący zdjęcia z praskich planów filmowych w klubie „Sens Nonsensu”. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę o praskich plenerach filmowych. Wycieczkę oraz spotkanie w klubie poprowadzi Katarzyna Chudyńska – Szuchnik, przewodniczka miejska, nr. legitymacji 1449 (www.warsoff.blox.pl)

Podczas spotkania zapraszamy na wspólne ciastko, kawę i herbatę!

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Spacer „Filmowa Praga” odbywa się w ramach projektu „Program: Aktywna Praga”, który ma na celu aktywizację i promocję wolontariatu wśród osób 50+.

Projekt współfinansowany jest ze środków finansowych m.st. Warszawy. Realizacja projektu odbywa się w nawiązaniu do programu „Wolontariat Miast Gospodarzy EURO UEFA 2012™”.