„Grochów – miejsca zapomniane” spacer 19 maja (sobota)

Stowarzyszenie Barwy Kultury razem z Domem Pomocy Dziennej Praga Południe oraz WarsOFF w ramach projektu „PROGRAM: AKTYWNA PRAGA” zapraszają na spacer po Grochowie.

Miejsce spotkania: Rondo Wiatraczna, (dla wtajemniczonych pod dawnym „jajem”), czyli ścianą kamienicy ul. Grochowska 215.

Data19 maja 2012, godz. 11.00

„Robotnicza”, „Osiedlanka” i „Walentyna”, „Sokół”, „1 Maj” i „Drops”, „Cora”, „Dzwonkowa” i „Perkun” to nazwy knajpek, kin i zakładów pracy, których już nie znajdziecie na mapie Grochowa. Żyją za to w pamięci tutejszych mieszkańców, beneficjentów Domu Pomocy Dziennej i Klubu Seniora z dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej Praga Południe. Podczas wycieczki przypomną oni miejsca warte przypomnienia i podzielą się ciekawostkami i anegdotami z życia Grochowa. Przejdziemy się również najbardziej zaskakującą i pełną niespodzianek ul. Kaleńską.

Wycieczka odbywa się w ramach projektu „Program: Aktywna Praga”, realizowanego przez Stowarzyszenie Barwy Kultury, jest efektem warsztatów prowadzonych z seniorami w Ośrodku Pomocy Społecznej Praga Południe przy ul. Paca 42. Prowadząca warsztaty: Katarzyna Chudyńska –Szuchnik (WarsOFF), oraz grupa wolontariuszy współpracujących ze Stowarzyszeniem Barwy Kultury.

Zapraszamy!