Finał projektu „Program: Aktywna Praga” podczas Nocy Pragi

Stowarzyszenie Barwy Kultury, Dom Kultury Tu Praga oraz kluby na 11 listopada 22 zapraszają na koncert plenerowy z okazji Nocy Pragi.
Zapraszamy do wspólnego śpiewania, tańca i muzykowania – 15 czerwca, na podwórku na 11 Listopada 22 nowej kapeli praskiej „Cała Praga Śpiewa”.
Godz: 19:00, WSTĘP WOLNY!
Zespół Cała Praga Śpiewa tworzą seniorzy z warszawskiej Pragi, śpiewaczka Justyna Jary, muzycy z warszawskiego zespołu folkowego CZESSBAND.
Grupa muzyczna Cała Praga Śpiewa powstała w wyniku realizacji przez Stowarzyszenie Barwy Kultury projektu „Program: Aktywna Praga”,współfinansowego przez m.st. Warszawa. Celem projektu była aktywizacja osób 55+ z Dzielnicy Praga Północ, Praga Południe i Śródmieścia m.in. poprzez realizację cyklicznych warsztatów muzykowania i wspólnego śpiewania kawiarnianego. Efektem projektu stało się powstanie nowej grupy muzycznej odwołującej się w swojej twórczości do folkloru warszawskiego.

15 czerwca projekt „Program: Aktywna Praga” dobiega końca i chcielibyśmy go śpiewająco podsumować! :))

Zespół pod nazwą Cała Praga Śpiewa występował w takich miejscach jak: kawiarnia Sens Nonsensu na ul. Wileńskiej, W Oparach Absurdu na ul.Ząbkowskiej, Aldona 13 na ul. Aldony, Barze Kawowym w Al. Solidarności, w klubie Hydrozagadka na ul. 11 Listopada z okazji festiwalu „Urodziny Pragi 2012″, na Jarmarku Floriańskim 2012, w Domu Kultury w Jasieniu na Kaszubach z okazji festiwalu „Jasień Teatralna 2012″, w Muzeum Warszawskiej Pragi podczas Nocy Muzeów 2012 za każdym razem, po brzegi wypełniając przestrzeń publicznością.

Grupę charakteryzuje zróżnicowane podejście do kwestii przekazu folkloru. Z jednej strony zespół stara się w pełni zrekonstruować wykonywane szlagiery, często korzystając również oryginalnych instrumentów. Z drugiej jednak strony daje się również zauważyć drugi nurt, którego celem jestpołączenie tradycji z nowoczesnością, co w pewnym sensie odbudowuje płynny charakter tożsamości terytorialnej, ponieważ przy wykorzystaniu nowoczesnych środków ekspresji muzycznej zostaje przekazana oryginalna treść piosenki.

Zapraszamy serdecznie!