Potańcówka z muzyką na żywo – finał Praskiej Warsztatowni już dziś!

Już dziś zapraszamy wszystkie młode i starsze osoby do wspólnej zabawy w Centrum Promocji Kultury Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. Będzie międzypokoleniowe śpiewanie, tańce i muzykowanie, a wszystko w ramach naszego projektu „Praska Warsztatownia”.

       Fot. Kuba Stężycki

Oprawę muzyczną Potańcówki zapewni grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa” wraz z muzykami z zespołu folkowego Czessband (Robert Lipka, Łukasz Owczynnikow) oraz wokalistką Justyną Jary. Ich celem jest kontynuacja i wskrzeszanie tradycji wspólnego śpiewania, muzykowania i tańca niegdyś, tak żywego w Warszawie. Każdy kto lubi śpiewać i tańczyć może wziąć udział w tym wydarzeniu, to niepowtarzalna okazja do międzypokoleniowego spotkania z dawną warszawską Pragą.
Grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa”, składająca się z podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej Praga Północ oraz aktywnych osób 50+, cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród osób starszych, ale również młodych aktywnych ludzi, poszukujących ciekawych zjawisk kulturalnych. Zyskali też sympatię mediów – gościli nawet w kilku programach telewizyjnych, m.in. „Kawa czy herbata” TVP1, „Must be the music” Polsat, oraz „Rytm Miasta” TVN Warszawa.
Projekt „Praska Warsztatownia” dobiega końca. Jego celem był cykl spotkań kulturalno – edukacyjnych adresowanych do dorosłych mieszkańców Dzielnicy Praga Południe. Projekt miał za zadanie pobudzić w nich aktywną postawę, kształtować umiejętność aktywnego odbioru oraz dostarczyć osobom 50+, seniorom w atrakcyjny sposób wiedzy o kulturze lokalnej oraz wybranych kulturach świata, poprzez realizację warsztatów historyczno – muzycznych, wielokulturowych o Japonii, Afryce i Bałkanach.
Finałem projektu jest Potańcówka, na którą zapraszamy wraz z grupą muzyczną „Cała Praga Śpiewa” 4 grudnia o godz. 16.00 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe.
Projekt współfinansowany jest przez Urząd Dzielnicy Praga Południe.