Nowa kapela praska „Cała Praga Śpiewa” wystąpi podczas Nocy Muzeów

Wraz z Muzeum Warszawskiej Pragi z okazji Nocy Muzeów zapraszamy na wspólne praskie śpiewanie i muzykowanie z kapelą CAŁA PRAGA ŚPIEWA.
Data: 19 maja 2012, godz. 20.30
Miejsce:Tymczasowa Sala Ekspozycyjna Muzeum Warszawskiej Pragi: d. Wytwórnia KONESER ul. Ząbkowska 27/31, bud. 36b, piętro I

CAŁA PRAGA ŚPIEWA
Grupa muzyczna Cała Praga Śpiewa powstała w wyniku realizacji przez Stowarzyszenie Barwy Kultury projektu „Program: Aktywna Praga”http://barwykultury.org/program-aktywna-praga/ współfinansowego przez m.st. Warszawę. Celem projektu była aktywizacja osób 55+ z Dzielnicy Praga Północ, Praga Południe i Śródmieścia m.in. poprzez realizację cyklicznych warsztatów muzykowania i wspólnego śpiewania kawiarnianego. Efektem projektu stało się powstanie nowej grupy muzycznej odwołującej się w swojej twórczości do folkloru warszawskiego.Zespół Cała Praga tworzy śpiewaczka Justyna Jary, muzycy z warszawskiego zespołu folkowego Czessband  oraz seniorzy z warszawskiej Pragi.

Zespół pod nazwą Cała Praga występował w takich miejscach jak: kawiarnia Sens Nonsensu na ul. Wileńskiej, W Oparach Absurdu na ul. Ząbkowskiej, Aldona 13 na ul. Aldony, Bar Kawowy w Al. Solidarności, w klubie Hydrozagadka na ul. 11 Listopada z okazji festiwalu „Urodziny Pragi 2012″, na Jarmarku Floriańskim 2012, w Domu Kultury w Jasieniu na Kaszubach z okazji festiwalu „Jasień Teatralna 2012″ za każdym razem, po brzegi wypełniając przestrzeń publicznością.Grupę charakteryzuje zróżnicowane podejście do kwestii przekazu folkloru.  Z jednej strony zespół stara się w pełni zrekonstruować wykonywane szlagiery, często korzystając również z oryginalnych instrumentów. Z drugiej jednak strony daje się również zauważyć drugi nurt, którego celem jest połączenie tradycji z nowoczesnością, co w pewnym sensie odbudowuje płynny charakter tożsamości terytorialnej, ponieważ przy wykorzystaniu nowoczesnych środków ekspresji muzycznej zostaje przekazana oryginalna treść piosenki.