„Cała Praga Śpiewa” jednym z najciekwaszych projektów angażujących społeczności lokalne

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza oddolna inicjatywa „Cała Praga śpiewa z nami” angażująca środowiska seniorów oraz osób dojrzałych zagrożonych wykluczeniem społecznym zostanie opublikowana w książce podsumowującej międzynarodowy projekt poświęcony społecznościom lokalnym realizowany przez Instytut Kultury Polskiej UW oraz partnerów z Wielkiej Brytanii i Litwy. Celem publikacji jest zaprezentowanie wybranych, najciekawszych projektów angażujących społeczności lokalne z trzech krajów partnerskich.

Publikacja zostanie sfinansowana ze środków programu Leonardo da Vinci Komisji Europejskiej i będzie upowszechniana w Wielkiej Brytanii, Litwie i innych krajach europejskich (dostępne wersje językowe: j. polski, j. angielski, j. litewski). Strona projektu www.localise-project.eu.

W ramach projektu „Cała Praga śpiewa z nami” uczestnicy wzięli udział w warsztatach śpiewu oraz spotkaniach dotyczących historii piosenek praskich. Projekt cieszył się tak dużą popularnością wśród społeczności lokalnej, iż postanowiliśmy kontynuować podobne działania w kolejnych realizowanych przez nas inicjatywach. Dzięki temu powstała grupa muzyczna ”Cała Praga Śpiewa” składająca się z podopiecznych DDP Brzeska 4 oraz seniorów z pozostałych dzielnic Warszawy. Do grupy dołączyli muzycy z zespołu Czessband oraz wokalistka Justyna Jary dając początek ciekawemu zjawisku kulturalnemu. Ideą „Całej Pragi Śpiewa” jest kontynuacja a niekiedy wskrzeszenie tradycji wspólnego śpiewania, muzykowania i tańca niegdyś, tak żywego w Warszawie.