WARSAW OLD SCHOOL DAYS

Z okazji trochę zapomnianego, a przecież bardzo ważnego święta naszego miasta Warszawy zapraszamy na 4 dniową fetę, którą chcemy w sentymentalnym, nieco wczorajszym stylu, uczcić tę ważną okazję. W tym czasie przygotowaliśmy wiele kulturalnych i rozrywkowych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Filmy, koncerty, imprezy, spacery i spotkania, a wszystko w prawdziwie praskim i warszawskim stylu.

Czas: 13- 16.04.2011.

Miejsce: Klub Zwiąż Mnie

Organizator:

Stowarzyszenie Barwy Kultury

www.barwykultury.org

Klub Zwiąż Mnie

www.zwiazmnie.com

Innova Concerts

www.innovaconcerts.pl

 

Program:

13.04.(środa)

Ekstremalne zwiedzanie Pragi z Włodkiem Dembowskim (Łąki Łan) – Szwedzka/ fabryki ceglana/tory/cmentarz żydowski zniszczony/Fort Śliwickiego/knajpa na Starzaku/Rondo Starzyńskiego.

Start: 18.00

Zbiórka w jednej z knajp na Rondzie Starzyńskiego

Czas trwania: 2 h

Wpisowe: 5 zł

Zapisy: zwiazmnie.kultura@gmail.com (ilość miejsc ograniczona)

Wernisaż Anety Wieliczko – Kiełbasa i Brylanty/W obiektywie/Piękno niejedno ma imię.

Start: 18.00.

Wstęp: 0 zł

Głównym tematem są szyldy, różnej maści hasła reklamowe – często traktowane z przymrużeniem oka. Istne perełki na tle zasypanego produkowanymi masowo banerami reklamowymi i billboardami mieście. Zdjęcia powstały w latach 2008-2011 zarówno po prawej jak i po lewej stronie Wisły. Wielu rzeczy uwiecznionych na fotografiach nie da się już zobaczyć na żywo, ale sporą część można spróbować jeszcze odszukać.

Fotograf: Aneta Wieliczko urodziła się 24 grudnia 1982 roku w Gdańsku. Wykształcenie krąży gdzieś między architekturą, a ochroną środowiska, ale okazało się, że nie tędy droga… Mieszka w Warszawie od trzech lat, z czego dwa ostatnie przepracowała w studiu fotograficznym. Fotografia, to tylko (lub aż) …pasja. Stale współpracuje z fanzinem Dead Press.”

JAK ŻYĆ, Polska 1977, film dokumentalny, reż. M. Łoziński.

Start: 20.00.

Wstęp: 0 zł

Na kempingu rozpoczyna się wakacyjny obóz szkoleniowy dla młodych małżeństw, które należą do ZSMP. Z powitalnej mowy komendanta dowiadują się, że ekipa filmowa z WFD będzie rejestrować obozowe życie i zajęcia szkoleniowe pod hasłem „Wzorowa rodzina”. Od początku rodzą się konflikty między kierownictwem pragnącym narzucić rygorystyczny regulamin a niektórymi uczestnikami traktującymi obóz jak wczasy. Na obozowej tablicy prowadzona jest szczegółowa punktacja osiągnięć każdej rodziny, także za… poglądy społeczno-polityczne, aktywność w czynach społecznych na budowie w Augustowie, dbałość o mienie społeczne, umiejętności małych dzieci. Pod koniec turnusu komendant ogłasza punktację przez radiowęzeł. Zwycięskie małżeństwo opuszcza kemping z magnetofonem zamiast pralki automatycznej [film web].

14.03.(czwartek)

INNA STRONA MIASTA, Polska 2009, film dokumentalny, reż. K. Kownas.

Start: 20.00.

Wstęp:

Polska była zawsze krajem wielokulturowym. Różne narody – ich kultury, religie i języki tworzyły w RP kolorową rzeczywistość. II Wojna i PRL w znacznym stopniu zniszczyły ten świat. W ciągu lat, które minęły od 1989 roku powoli wracamy do ciekawych wymiarów i kolorów tworzonych przez obcokrajowców w naszym kraju. Pokazujemy je w wybranej przestrzeni ograniczonej kilkoma ulicami warszawskiej Pragi. Dzięki mieszkającym tu ludziom można poznawać Europę tolerancyjną i otwartą na wszystko co dookoła. Powstała mała społeczność tworzona przez obywateli różnych krajów. Z biegiem lat jej członkowie stali się lokalnymi patriotami przywiązanymi do otoczenia i panującej w nim atmosfery.

Czas trwania: 45 minut;

Scenariusz: – Krzysztof Kownas

Reżyseria: – Krzysztof Kownas i Grzegorz Czerniak

Zdjęcia: – Grzegorz Czerniak

Montaż: – Rafał Bryll

Muzyka: – Tomasz Glazik (zespół „Kult”)

Napisy w języku agielskim: – Magda Sienkiewicz

Produkcja: – Ax Film & Film System

Film w wersji DVD z autografem autorów już do nabycia w Zwiąż Mnie!

Po projekcji zapraszamy na Live Act muzyczny w wykonaniu twórców i wykonawców ścieżki dźwiękowej (fantastycznej!) Innej Strony Miasta.

Początek koncertu: 21.00.

15.03.(piątek)

Kiermasz Old School Design

Start: 18.00.

Wstęp: 0 ZŁ

Coraz częściej otaczamy się przedmiotami, które przypominają nam dawne, dobre czasy lub dzięki którym przenosimy się w świat historii niezwykle odległych i nieznanych. Old school, old fashion, retro i wiele innych określeń opowiada o bliskim nam zjawisku powracania do motywów z przeszłości, do których sięga coraz więcej młodych artystów. Do spotkania z nimi, jak również zakupu oryginalnych i niespotykanych arcydzieł oldschoolowego designu zapraszamy do klubu Zwiąż Mnie.

DWAJ PANOWIE Z TWARDEJ

Start: 21.00.

Wstęp: 10 ZŁ

Panowie z Twardej – to dyskdżokejski kolektyw, składający się z dwóch zaprawionych w boju i doświadczonych prezenterów dyskotekowych. Zbyszek Draska oraz Marian Zapałka – bo to o nich mowa – wrócili właśnie z ogólnopolskiego tournee po klubach seniora. Swoim słuchaczom serwują polskie szlagiery z lat 60, 70 a czasami nawet 80. Jazz, swing, rock&roll – to również gatunki Marianowi i Zbyszkowi nieobce. Panowie nie stronią również od hitów dyskotekowych z krajów republik radzieckich, NRD, a także innych państw zachodnich. Warto dodać, że korzystamy tylko i wyłącznie z oryginalnych, winylowych nośników.
W przerwie pomiędzy produkcją swojej najnowszej płyty, a kolejnymi poszukiwaniami nietuzinkowych kreacji w warszawskich stoiskach z odzieżą używaną, dadzą występ przed warszawską publiką.
Panowie z Twardej przykładają dużą wagę do oprawy swoich występów, bardzo dbają o odpowiednia charakteryzację. Ich występy to doskonała mieszanka djskiego setu, oraz zabawy z wodzirejem. Rzecz jasna, w dobrym tonie.

16.03.(sobota)

Foto-spacer z Katarzyną Chudyńską – Szuchnik (warsoff.blox.pl) – Stara Praga i Szmulowizna

Weź ze sobą aparat i chodź z nami na Pragę! Jeśli lubisz fotografować miasto, wychwytywać absurdy, chcesz uwieczniać coś, co za chwilę może zniknąć – to spacer dla Ciebie.

Będziemy fotografować: szyldy, neony, kapliczki, szablony i murale, stare tabliczki z nazwami ulic, nauczymy się łapać w obiektywie architektoniczne kontrasty, podwórka studnie, piony i poziomy fotografować miejsca charakterystyczne dla Pragi.

Podczas wycieczki swoje siły połączą przewodniczka Kasia Chudyńska – Szuchnik (Warsoff) oraz fotografka Aneta Wieliczko, która udzieli profesjonalnych wskazówek.

Więcej informacji:

Aneta Wieliczko urodziła się 24 grudnia 1982 roku w Gdańsku. Wykształcenie krąży gdzieś między architekturą, a ochroną środowiska, ale okazało się, że nie tędy droga… Mieszka w Warszawie od trzech lat, z czego dwa ostatnie przepracowała w studiu fotograficznym. Fotografia, to tylko (lub aż) …pasja. Stale współpracuje z fanzinem Dead Press.”

Katarzyna Chudyńska – Szuchnik: przewodniczka, dziennikarka, blogerka specjalizująca się w alternatywnym zwiedzaniu Warszawy. Więcej: warsoff.blox.plStart: 16:30

Zbiórka: Ząbkowska róg Targowej

Czas trwania: 2 h

Wpisowe: 10 zł (w cenie biletu napój w klubie Zwiąż Mnie do skonsumowania po spacerze)

Zapisy: zwiazmnie.kultura@gmail.com (ilość miejsc ograniczona)

„Balkan Praga. We are Europeans”

opis: Prezentacja i rozmowa międzykulturowa z uczestnikami bałkańskimi projektu „We are Europeans”, alternatywną przewodniczką Kasią Chudyńską-Szuchnik oraz warszawskimi fotografami o perspektywach europejskich na Pradze.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

Start: 19:00

Wstęp wolny

vAnguard Project

czyli swing, tango, koronki i fraki w nowej, electro aranżacji.

W ramach Warsaw Old School Days Dj Jungle Feelings (na codzień twórca projektu Warsaw Balkan Madnes) zabierze Was w muzyczną wycieczkę po Warszawie – tej starej i nowej. Odkopiemy dawne przeboje, ale zrobimy też przegląd młodych artystów, którzy w swojej twórczosci odwołują się do klimatu i historii stolicy. Będzie rewolucyjnie, minimalistycznie i awangardowo!

Start: 20.00.

Wstęp: 5-10 zł.