„Skumaj Pragie a zbastujesz z cykorem!”

Przenieście się z nami w czasie, poszlafirujcie się z nami po szemranych praskich zakamarkach. Poznajcie przedwojenne budkarki, apaszów oraz cinkciarzy. Zakładajcie lepsze fernefiksy i w rytm praskiej armonii ruszajcie w bulbez. Rzuć bracie blagie i chodź na Pragie!„.

Zapraszamy na lekcję gwary praskiej oraz tematyczne konkursy i zabawy. Spotkanie poprowadzą: Aleksandra Synowiec z grupy „Totutotam”, organizatorka Urodzin Pragi oraz pani Ewa Dembowska, która w latach 70. napisała pracę magisterską o języku ówczesnej Pragi.

Zapraszamy na Wybory Praskiego Cwaniaka

Na Pradze nie liczy się uroda, na Pradze nie liczy się pieniądz, na Pradze nie liczą się błyski fleszów. Dlatego na Noc Pragi nie wybieramy ani Miss ani Mistera, ale właśnie Największego Praskiego Cwaniaka! Jeśli potrafisz zjeść konia z kopytami, wypić Morze Bałtyckie, przegadać wszystkich polskich polityków, a to wszystko z należytym praskim bajerem i błyskiem w oku, to wiekopomny Tytuł Praskiego Cwaniaka może być właśnie Twój! UWAGA, praskim cwaniakiem może być również dziewczyna, jeśli ma fason i pański szyk!

 

Skumaj Pragie – a zbastujesz z cykorem” w ramach Nocy Pragi 2011 

Skumaj Pragie i Miasto w komie – relacja z niezwykłego wydarzenia na ul. 11 listopada 22!