KULmixTURA 2011

Zapraszamy na KULmixTURĘ 2011!

Impreza stanowi inspirację do ukazania znaczenia wielokulturowości, przekazania wiedzy o innych kulturach, promowania postawy otwartej i kwestionowania stereotypów, jak również propagowania turystyki i kreatywnych form podróżowania. Jej celem jest przybliżenie historii, promocja kultury, sztuki oraz popularyzowanie dziejów poszczególnych krajów świata.

Już wkrótce Warszawska Praga zmieni się w wielotysięczne, wieloetniczne miasteczko, w którym stworzymy wyjątkową okazję do bezpośrednich spotkań z tradycjami różnych kultur, będzie można podziwiać pokazy taneczne, rzemiosła artystyczne, spróbować przysmaków kulinarnych z najdalszych zakątków świata, posłuchać dźwięków tradycyjnej muzyki.

PROGRAM:
Brama przy ul. ZĄBKOWSKIEJ 6

Zapraszamy do prawdziwej serbskiej kafany!!!

• Stoisko gastronomiczne z bałkańskimi przysmakami
• Stoisko z degustacją serbskich win
• Stała kapela grająca akustycznie: zespół Balkan Express z Serbii

Akcje w przestrzeni:
- animacje ludzi w strojach tradycyjnych
- stoisko promujące turystykę serbską.

Dodatkowe MEGA atrakcje:

- pokaz parzenia kawy w wykonaniu Jasmina Soljanina, artysty serbskiego i właściciela kawiarni i parzalni kawy SINGIDUNUM: www.kawa-singi.pl
- wystawa kilimów serbskich: restauracja Kocioł Bałkański
- zlot zabytkowych samochodów

W OPARACH ABSURDU – ZĄBKOWSKA 6

12.00 – 22.00 Wystawa ikon prawosławnych (obrazów i fotografii) Jasmina Soljanina, w klubogalerii „W oparach absurdu” na ul. Ząbkowskiej 6. Wystawa w aranżacji Jasmina Soljanina: świece, kadzidło i muzyka cerkiewna.
22:00 – Koncert zespołu Balkan Express

Brama przy ul. BRZESKA 20

Teren przed namiotem:

12:30 Warsztaty tańca Tribal Fusion w wykonaniu zespołu Menady: odmiana tribalu, która powstała na gruncie American Tribal Style w latach 90. XX wieku. Łączy w sobie elementy ATS, tańców indyjskich, tańca orientalnego, tańca współczesnego, flamenco modern jazzu oraz wielu innych technik tanecznych. W przeciwieństwie do ATS, Tribal Fusion nie wyklucza choreografii. Charakteryzuje go również większa dowolność w doborze muzyki i stroju.

13:00 Warsztaty tańców korowodowych dla dużych i małych.

15:00 Warsztaty tańca Tribal Fusion: odmiana tribalu, która powstała na gruncie American Tribal Style w latach 90. XX wieku. Łączy w sobie elementy ATS, tańców indyjskich, tańca orientalnego, tańca współczesnego, flamenco modern jazzu oraz wielu innych technik tanecznych. W przeciwieństwie do ATS, Tribal Fusion nie wyklucza choreografii. Charakteryzuje go również większa dowolność w doborze muzyki i stroju.

15:30 Warsztaty tańców korowodowych dla dużych i małych.

Namiot:
12:00 – 13:30 Bałkaninkowianeczkowie
Celem warsztatów jest praktyczne zapoznanie dzieci ze zjawiskami charakterystycznymi dla tradycji narodów Bałkanów; od dziecięcego folkloru muzycznego – popularnych zabaw ruchowo-muzycznych, przez rękodzieło – specyficzne wzornictwo i techniki, po dramowe zabawy z przysłowiami i sztuką opowieści- w plastyczny i atrakcyjny sposób ukazującymi niełatwe do wytłumaczenia różnice kulturowe.

13:30-16:30 Wielki artystyczny bałkański kram
Interaktywne zajęcia dla małych i dużych. Piękne bałkańskie ludowe stroje staną się wzorem na podstawie którego, dzieci własnoręcznie wykonają swoje kukiełki. Rękodzieła powstaną pod czułym okiem instruktorek, które wprowadzą dzieci i ich rodziców w arkana zabawy. Samodzielnie zrobione laleczki dzieci będą mogły zabrać do domu.

16:30 GRY BAŁKAŃSKIE
W ramach projektu InteGRAcja – Łączymy kultury fundacja Autokreacja i Fundacja Instytut Innowacji zapraszają na podróż po Bałkanach szlakiem regionalnych zabaw. Przewodnicy wprowadzą śmiałków w tajniki gier wywodzących się z ich rodzimych stron. Swych sił można będzie spróbować zarówno w dziecięcych zabawach podwórkowych, jak i grach dla starszych, wymagających nierzadko myślenia logicznego i strategicznego. Na Bałkany przeniosą nas brišcule, boćanie, mice, trule kobile oraz inne rozrywki, znane od Zagrzebia po Skopie.
Gry przeznaczone dla dzieci od lat 5 do 105!

SCENA GŁÓWNA:

Zapraszamy na koncert HLADNO PIVO! Legendy chorwackiego punk rocka!
www.hladnopivo.hr

 

Hladno Pivo w Polsce na praskiej Kulmixturze!

HLADNO PIVO – koncertuje w Polsce!

Zaprasza:

W Oparach Absurdu
www.woparachabsurdu.pl

Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci
www.serduszko.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Serbskiej
www.polska.serbia.org

Stowarzyszenie Barwy Kultury

Menada Dance Collective:
„Menada Dance Collective” to grupa warszawskich tancerek, które łączy fascynacja współczesnymi odmianami tańca orientalnego. Tańczą przede wszystkim American Tribal Style i Tribal Fusion ale czerpią inspiracje również z innych technik m.in. tańca współczesnego, tańca z wachlarzami bojowymi, hip hopu, tańca z hula hoop.

ATS jest oparty na grupowej improwizacji będącej wyrazem współpracy tancerek w grupie, podążających za znakami wskazanymi przez liderkę.
Tworzy własny kanon ruchów będący barwną i bogatą mieszanką inspirowaną takimi tradycjami jak flamenco, taniec brzucha, tańce hinduskie i cygańskie.

Wywodzący sie z ATSu Tribal Fusion jest formą taneczną polegającą na korzystaniu z szerokiego wachlarza inspiracji. Łączy w sobie elementy pozornie tak odmiennych technik jak popping, jazz i taniec orientalny. Umożliwia swobodną interpretację różnorodnych gatunków muzyki, zarówno dubstepu, hip hopu jak i tradycyjnych melodii z Bałkanów.