Kapela Cała Praga Śpiewa wydała swoją pierwszą płytę!

Seniorzy z Pragi wydali pierwszą płytę! 

Kapela „Cała Praga Śpiewa” oraz muzycy zespołu „CzessBand” prezentują światu swoje najmłodsze dziecko – płytę „Cała Praga Śpiewa”Płyta prezentuje album z warszawskimi szlagierami.
Premiera płyty „Cała Praga Śpiewa” odbędzie się 26 czerwca w klubie Dzik o godz. 20.00 (Warszawa, ul. Belwederska 44A).

Album powstał przy wsparciu Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz wiernych fanów kapeli „Cała Praga Śpiewa”.
Od momentu
powstania w 2011 roku, kapela gromadzi starowarszawskie i staropraskie szlagiery podwórkowe, popularyzując je w całej Polsce i zachowując dla potomności. Na płycie znajduje się 10 utworów stanowiących fragment z bogatego repertuaru piosenek i ballad zebranych przez kapela. Na płycie znajdują się również wersje instrumentalne wszystkich utworów, ponieważ misją zespołu jest popularyzowanie tradycji wspólnego śpiewania. Ten krążek to podróż w zapomniane już rejony polskiej stolicy, pamięć o ludziach, miejscach,
o kulturze i muzyce minionego pokolenia.

O wyjątkowości zespołu przekonuje Łukasz Owczynnikow z zespołu „CzessBandu”: Cała Praga Śpiewa jest unikalnym projektem muzycznym, w którym młodzi ludzie zafascynowani tradycją muzyczną swego miasta zapragnęli stworzyć zespół z osobami starszymi o dwa pokolenia. Udało się to lepiej niż przypuszczaliśmy,
za obopólną korzyścią.

 

Więcej informacji
www.barwykultury.org
www.facebook.com/CalaPragaSpiewa

Koncert promujący płytę „Cała Praga Śpiewa”
26 czerwca, godz. 20.00 | Klub Dzik, Warszawa, ul. Belwederska 44A | Wstęp – 15 zł

Po koncercie zapraszamy na dancing międzypokoleniowy z towarzyszeniem „CzessBandu” i DJ Green Jesusa.
Na dancing wstęp wolny 

Zapraszamy na finał projektu „Warszawa ja i ty” w Dzielnicy Ochota

16 PAŹDZIERNIKA

zapraszamy na spacer, oraz na wystawę ,,Mniej znana historia Ochoty”, która powstała podczas warsztatów dziennikarskich

poniżej plan wydarzenia:

SPACER GODZINA 11.30

Miejsce spotkania: Warszawska Galeria Ekslibrisu (ul. Grójecka 109)

Czas spaceru: 1,5-2 godzin.

W trakcie około dwugodzinnego spaceru poznamy mniej znaną historię dzielnicy Ochoty. Przespacerujemy obszarami, które przed II wojną światową stanowiły przedmieścia Warszawy. Poprzez obszar, który ówcześnie dopiero zabudowywano i zaludniano, i który znacznie ucierpiał w trakcie obrony miasta w 1939 roku.

Poznamy również miejsca i historie osób, związanych z tą częścią dzielnicy.

Spacer zakończymy odwiedzinami w Muzeum Ikon.

 

Spacer powstał w oparciu o materiały historyczne, a także wspomnienia seniorów – uczestników warsztatów varsavianistycznych.

WSTĘP: BEZPŁATNY

ZAPRASZAMY!!

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa”

Zapraszamy na finał projektu „Warszawa ja i ty” w Dzielnicy Praga Północ

Zapraszamy na spacer, oraz na wystawę „ Szmulowizna ” która powstała podczas warsztatów dziennikarskich

poniżej plan wydarzenia:

15 PAŹDZIERNIKA

SPACER GODZINA 14.00

Miejsce: ul. Brzeska 4

Czas spaceru: 1,5-2 godzin.

Tematem spaceru będzie mniej znana część warszawskiej Pragi czyli obszar nazywany Szmulowizną.

Teren, który jeszcze na początku XX wieku pozostał poza granicami miasta.

W trakcie spaceru poznamy jego historię, zachowaną dawną zabudowę oraz losy jego dawnych mieszkańców.

Spacer powstał w oparciu o materiały historyczne, a także wspomnienia seniorów – uczestników warsztatów varsavianistycznych.

WSTĘP: BEZPŁATNY

ZAPRASZAMY!!

Projekt współfinansuje:Miasto Stołeczne Warszawa

Organizator:

Stowarzyszenie Barwy Kultury

Dwunastu wspaniałych z Gruzji

W dniach 17-19 października 2014 odbędzie spotkanie finałowe projektu „Social and cultural facilitation in local community” w mieście Zugdidi, w Gruzji. Na 18 października zaplanowano konferencję prasową z udziałem lokalnych mediów, samorządu i mieszkańców podczas której lokalni liderzy zaprezentują rezultaty swoich projektów.

Social and cultural facilitation in local community – methods, skills and tools for modern NGO” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Barwy Kultury z Warszawy we współpracy z organizacją Community Development Center z miasta Zugdidi, w Gruzji. Projekt współfinansuje Fundacja Edukacja dla Demokracji w ramach Programu RITA – “Przemiany w regionie”.

Celem projektu było wzmocnienie organizacji pozarządowych regionu Samegrelo w Gruzji w aktywizacji społeczno-kulturalnej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, m.in. seniorów i migrantów wewnętrznych.

W ramach projektu 12 przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz władz lokalnych z Zugdidi i okolic wzięło udział w tygodniowym szkoleniu w Polsce. Podczas szkolenia uczestnicy poznali przykłady niskobudżetowych działań na rzecz społeczności lokalnej z wykorzystaniem sił grup marginalizowanych. W oparciu o zdobytą wiedzę opracowali własne koncepcje projektów, które zrealizowali w ciągu następnych miesięcy po powrocie do Gruzji. W rezultacie powstało sześć inicjatyw skierowanych do sześciu grup beneficjentów: do seniorów, byłych więźniów politycznych, weteranów wojennych, młodzieży, uchodźców, kobiet z terenów wiejskich.

Podczas konferencji zorganizowanej w Gruzji uczestnicy podzielą się doświadczeniami zdobytymi w Polsce oraz zaprezentują rezultaty przeprowadzonych działań w Gruzji.

Miejsce realizacji spotkania finałowego: Community Development Center, Zugdidi.

Więcej: http://socialandculturalfacilitation.tumblr.com/

Gorący czerwiec

Czerwiec jest dla nas bardzo intensywnym czasem.

Członkowie zespołu „Cała Praga Śpiewa” oprócz tworzenia i ćwiczenia licznych programów słowno-muzycznych (m. in. na Piknik OPS czy finał „Projektu: Brzeska”), odwiedzali i byli odwiedzani przez media, zbierali środki na wydanie pierwszej płyty (zbiórka zakończyła się sukcesem!), występowali podczas różnych okazji i imprez i wiele, wiele innych. Przed nami równie pracowity weekend. W piątek zapraszamy na sąsiedzką potańcówkę z muzyką na żywo. Startujemy o 20.00, na Brzeskiej 16. W sobotę wybieramy się na Paradę Seniorów oraz Piknik Pokoleń, a wieczorem występujemy na Spacerze Muzycznym po Szmulkach. Ufff, będzie się działo!

Tymczasem wspominamy tęsknie spacery varsavianistyczne z naszym ulubionym przewodnikiem miejskim Michałem Fijką w ramach projektu „Warszawa, ja i ty”. Tutaj relacja zdjęciowa.

 

ZAPRASZAMY na sąsiedzkie święto ulicy Brzeskiej!

Zapraszamy na finał międzypokoleniowej inicjatywy “Projekt: Brzeska”,

który odbędzie się w ostatni piątek czerwca!

Podczas wydarzenia…

  • spędzimy wspólnie czas,
  • obejrzymy wystawę poświęconą wspomnieniom seniorów na temat ulicy Brzeskiej i okolic
  • oraz wyjątkowy program słowno-muzyczny przygotowany przez członków zespołu “Cała Praga Śpiewa” we współpracy z zespołem “CzessBand”.

Będzie też okazja, żeby pośpiewać i potańczyć przy warszawskich szlagierach :)

WSTĘP WOLNY – ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY!

Więcej informacji o projekcie na www.projektbrzeska.tumblr.com.

Partnerami wydarzenia są Klub Młodzieżowy Mierz Wysoko, Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Ośrodek 
Pomocy Społecznej dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy.
Szczególne podziękowania dla Klubu OffSide
Projekt uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Praga Północ.
Patronami medialnymi wydarzenia są Kurier Warszawski oraz portal twoja-praga.pl.

Pomóż zespołowi „Cała Praga Śpiewa” wydać płytę!

„Cała Praga Śpiewa” jest dowodem na to, że bycie aktywnym seniorem jest możliwe. Członkowie zespołu są zaangażowani w życie swojej społeczności lokalnej, włączając starszych i młodszych do międzypokoleniowej zabawy oraz wspólnego śpiewania. Swoimi działaniami inspirują innych, promują idee wolontariatu i postawy obywatelskiej osób starszych w Warszawie i innych miastach Polski, do których są zapraszani na występy.

Chcemy nagrodzić jego 3-letnią pracę oraz zaprezentować jego dokonania szerszemu gronu.

Możesz nam w tym pomóc, poprzez wsparcie naszej akcji, w ramach której zbieramy środki na wydanie pierwszego muzycznego albumu zespołu „Cała Praga Śpiewa”!

www.polakpotrafi.pl/projekt/praga-spiewa

Spacerkiem po Brzeskiej

 14 maja nasza międzypokoleniowa grupa uczestniczyła w spacerze śladami historii ulicy Brzeskiej. Było naprawdę ciekawie! Teraz już wiemy dlaczego Brzeska powstała, skąd wzięła się jej nazwa i które zabytki warto zapamiętać. Oprócz faktów historycznych, seniorzy urozmaicali spacer zabawnymi anegdotami i wspomnieniami.

Zapraszamy do śledzenia bloga projektu: www.projektbrzeska.tumblr.com

Projekty uczestników „Social and cultural facilitation in local community (…)”

W trakcie szkolenia „Social and cultural facilitation in local community (…)” uczestnicy opracowali koncepcję 6 projektów mających na celu animację społeczną i animację kultury. Każda z grup złożyła wnioski aplikacyjne o dofinansowanie swojego projektu. W kwietniu i maju ruszyły już 4 z nich: “Otoczenie widziane na nowo”, „Aktywizacja kobiet na wsi” , “Ludzie nie zapominają o swoich bohaterach” oraz projekt resocjalizacji byłych więźniów politycznych.

O wszystkich działaniach przeczytacie na blogu: www.socialandculturalfacilitation.tumblr.com. Zapraszamy również do galerii zdjęć.